Ivartalanitási akció Berettyóújfalun egyesületünk finanszírozásával
- Mar 10
- 2 min read
Updated: May 16
2026-03-10
Pályázaton nyertünk, és 2,8 mFt-ot kapunk a megvalósitani szánt programjainkra.Ebből 2 mFt-ot teljes egészében ivartalanitásra költünk, és itt jön a csavar: régi együttműködő partnerünkkel, a Berettyóújfalui Kóbor Mancsok Állatvédő Egyesületel együttműködve, az ő területükön.A kóbor állomány kezelésének egyedüli humánus módja az ivartalanitás, azaz a nem kivánt szaporulat drasztikus csökkentése.A problémákat helyben kezelni a legeredményesebb. Nem lehet cél a végek korlátlan és senkinek nem kellő kutyáit Budapestre felhurcibálni. NINCS_GAZDA. Vért izzadunk - láthattátok - minden egyes örökbeadásért.Különösen nincs esélyük a nagytestű vagy a fekete kutyáknak, (vagy a nagytestű fekete kutyáknak) és az egyszerűség kedvéért: "harci kutyáknak". Ezek az állatok, ha egyáltalán bekerülnek, nagy eséllyel a menhelyen élik le az életüket.Az akció tehát rájuk koncentrál. Nekik ingyenes.Hasonlóan az azoknak is, akiknek arrafelé túlélni is nehéz, nem, nem a szándék hiányzik, nincs keret: 75+-os gazdák, kisnyugdijasok magas állandó gyógyszer költséggel, egyedülálló szülők, több gyerekkel, alacsony jövedelmű, beteg gyereket nevelő szülők és a szeggregátumokban élők stb.Első körben 1 mFt-ra szerződünk.Ha zökkenőmentes, mindenkinek pozitiv a közös munka akkor a második 1 mFt is itt marad. Tapasztalat, hogy 3-4 év alatt rendet lehet tenni.A helybentartást is szeretnénk támogatni, hogy ott ahol rendesen ellátnák az állatot, de nincs miből, ebben segitséget kapjanak.A berettyóiak megbizható partnereink. Mert van még, aki tudja, hogy mindenkinek a legnagyobb tőkéje a megbizhatósága és szavatartása. Ezért is segitünk most ezzel, örömmel, nekik.Sokat elmond az is, hogy 1 nap alatt összedobtuk az együttműködés kereteit, és március 1-jével elkezdtünk a programot.Rengeteg szenvedést - a meg nem születőkét - tudjuk megakadályozni ezzel! Hogy két év múlva már ne készülhessenek ilyen képek! (a fotók a napi munkájukból vannak)Ha a látottak Téged is megráznak és szivesen csatlakoznátok, segitenétek, hogy mindenkinek, aki igényli, megcsináltathassuk a műtétet,
kérlek, "berettyói ivartalanitás" megjegyzéssel küldjétek számlánkra a támogatásotokat!
Ne kelljen a helyieknek, Gabinak és Attilának, nap-nap után azt mérlegelniük: melyiknek segítsenek, mert mindnek nem tudnak!
Eddig 21 kutya műtétje történt meg, 950 eFt-ért. Folytatjuk !
Számlatulajdonos: Állat és EmberSzámlaszám: 12010453-01006150-00100004Külföldről utalásnál: Iban: HU68 1201 0453 0100 6150 0010 0004 Swift: UBRTHUHB
Köszönjük!



Comments